« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 20 sierpnia 2017 r., imieniny Bernarda, Sobiesława, Samuela

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Wernisaż wystawy Apoloniusza Węgłowskiego (zdjęcia)

Galeria Ostrołęka zaprosiła na wernisaż wystawy malarstwa Apoloniusza Węgłowskiego. Autor ekspozycji jest profesorem zwyczajnym prowadzącym m.in. pracownię malarstwa i rysunku na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu.

Artysta nie przybył na wydarzenie ze względu na trudną sytuację rodzinną. Spotkanie poprowadził więc Zenon Kowalczyk, kierownik Galerii Ostrołęka.

- Apoloniusz zajmuje się malarstwem abstrakcyjnym. Urodził się w 1951 roku w Piasecznie. W latach 1977-1982 studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem otrzymał w pracowni malarstwa prof. Stefana Gierowskiego w 1982 roku - powiedział Zenon Kowalczyk.

Węgłowski jest też profesorem zwyczajnym prowadzącym pracownię malarstwa i rysunku na Wydziale Sztuki UT-H im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu oraz pracownię malarstwa i rysunku w warszawskiej ASP.

- To co porusza w obrazach, to traktowanie światła jako energii. Apoloniusz bardzo konkretnie nawiązuje do filozofii chińskiej, gdzie mocno jest podkreślany pierwiastek energii życiowej. Swoje malarstwo ściśle wiąże z kosmosem i ze wszechświatem, z energią życiową, która stworzyła kosmos i wszechświat - podkreślił kierownik galerii.

Spotkanie uatrakcyjnił akompaniament na pianinie w wykonaniu Andrzeja Hyry. Wernisaż wystawy odbył się w czwartek 18 maja. Ekspozycję można oglądać do końca tego miesiąca.

Zobacz zdjęcia:
Wernisaż wystawy w Galerii Ostrołęka (18.05.2017)

Wyświetleń: 729
 
13:01, 19.05.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Brak komentarzy!

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne