« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 20 sierpnia 2017 r., imieniny Bernarda, Sobiesława, Samuela

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Uczestniczki kursu "Bądź Bezpieczna" na strzelnicy (zdjęcia)

Fot. KMP w OstrołęceFot. KMP w OstrołęceUczestniczki czternastej już edycji kursu samoobrony "Bądź Bezpieczna" przeszły kolejne szkolenie. Tym razem panie wybrały się do Klubu Strzelectwa Sportowego "Obrońca" w Troszynie. Tam pod okiem profesjonalistów mogły sprawdzić swoje umiejętności posługiwania się bronią.

- Zajęcia ze strzelectwa sportowego to od wielu lat jeden z najpopularniejszych elementów kursu. Panie najpierw wzięły udział w szkoleniu teoretycznym, podczas którego poznały zasady bezpieczeństwa na strzelnicy. Następnym etapem było strzelanie. Uczestniczki miały możliwość oddania strzałów zarówno z broni krótkiej, jak i długiej - wyjaśnia mł. asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy KMP w Ostrołęce.

Na uwagę zasługują bardzo dobre wyniki wszystkich uczestniczek kursu. Jednak najwięcej celnych strzałów oddała Patrycja Parzych z sumą 181 punktów, drugie miejsce zajęła Anna Kacperowicz uzyskując 176 punkty, natomiast miejsce trzecie z sumą 170 punktów przypadło Patrycji Nalewajk.

- W trakcie strzelania miała miejsce również miła niespodzianka, jedna z uczestniczek obchodziła urodziny. Z rąk całej drużyny kursu otrzymała piękne kwiaty oraz życzenia. To dowód na to, że szkolenie, to nie tylko zwiększanie swoich umiejętności, ale także wspaniała atmosfera, która została stworzona przez same kobiety oraz przyjaźnie - zaznacza oficer prasowy.

W sobotę panie będą uczestniczyć w zajęciach z udzielania z pierwszej pomocy przedmedycznej oraz elementów ratownictwa specjalistycznego, w szczególności z ratownictwa dzieci i niemowląt, które przeprowadzą. Kobiety, które wezmą udział w zajęciach otrzymają certyfikaty ukończenia szkolenia.

Szkolenie wpisuje się w ogólnopolskie działania "Kręci mnie bezpieczeństwo".

Zobacz zdjęcia:
Zajęcia na strzelnicy w ramach kursu samoobrony "Bądź Bezpieczna" (fot. KMP Ostrołęka)

Wyświetleń: 1747
 
12:46, 19.05.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

15:27, 19.05.2017 r.
sobie postrzelały na strzelnicy i będą już bezpieczne :wassat:
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne