« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 21 sierpnia 2017 r., imieniny Joanny, Kazimiery, Wiktorii

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Sukces policjantów z Ostrołęki

Fot. KMP w OstrołęceFot. KMP w OstrołęcePolicjanci z ostrołęckiej komendy - mł. asp. Michał Antczak oraz sierż. szt. Janusz Kośnik kolejny już raz zajęli pierwsze miejsce w eliminacjach do Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Czeka ich ogólnopolski finał w Słupsku.

- Każdy z nas ma świadomość, że udzielanie fachowej pierwszej pomocy w sytuacji zagrożenia jest sprawą kluczową. To właśnie pierwsze sekundy i minuty bardzo często decydują o czyimś życiu. Dlatego policjanci z Ostrołęki, będąc często jako pierwsi na zdarzeniach drogowych cały czas podnoszą swoją wiedzę i umiejętności w tym zakresie. W zawodach uczestniczyli policjanci posiadający aktualne uprawnienia ratownika w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy - informuje mł. asp. Tomasz Żerański, rzecznik policjantów.

Podstawowym celem zawodów było podnoszenie poziomu wiedzy i umiejętności z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy, upowszechnianie idei i zasad udzielania pierwszej pomocy oraz wyłonienie reprezentacji garnizonu mazowieckiego, która weźmie udział w finale rywalizacji w Szkole Policji w Słupsku. W wojewódzkich eliminacjach udział wzięło 28 reprezentacji Komend Miejskich i Powiatowych Policji garnizonu mazowieckiego oraz SPPP w Radomiu i SPPP w Płocku. W sumie 30 zespołów dwuosobowych.

Tegoroczne zawody obfitowały w zróżnicowanie oraz nowości organizacyjne. Uczestnicy tym razem musieli poza testem z wiedzy ogólnej, zmagać się z trzema różnymi sytuacjami, w których trzeba było wykazać się umiejętnościami z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, trafnością w podejmowaniu decyzji, refleksem, profesjonalizmem i współdziałaniem z partnerem. Scenki odbywały się w zbliżonych do realnych warunkach, a charakteryzacje osób poszkodowanych niewiele odbiegały od rzeczywistych. To wszystko sprawiało, że uczestnicy konkursu mogli poczuć się jak na prawdziwej interwencji.

Eliminacje wygrała drużyna z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce w składzie mł. asp. Michał Antczak oraz sierż. szt. Janusz Kośnik. Zwycięzcy pojadą w dniach 30.05-01.06 do Słupska. Miejsce drugie zajęła reprezentacja SPPP w Radomiu, trzecie KPP w Przasnyszu. Drużyny, które zajęły trzy pierwsze miejsca oprócz uznania wśród kolegów zdobyły także nagrody pieniężne, które wręczył I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu insp. Marek Świszcz. Organizatorem eliminacji był Wydział Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu.

W ubiegłym roku mundurowi z ostrołęckiej komendy w składzie mł. asp. Michał Antczak i mł. asp. Tomasz Chrzanowski zajęli wysokie IV w miejsce na szczeblu ogólnopolskim.

Wyświetleń: 3164
 
14:21, 19.05.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Basia
13:18, 19.05.2017 r.
Brawo Brat , GRATULACJE :-)
15:21, 19.05.2017 r.
no comment
johny
15:42, 19.05.2017 r.
dobry !!!
skutek
20:23, 19.05.2017 r.
Brawo Janusz...pzdr od M. Podlesia
johny
21:01, 19.05.2017 r.
odolany
Mxx
07:26, 20.05.2017 r.
Gratulacje Michał jak zawsze bez konkurencyjny tak trzymaj i dalszych sukcesów.
08:56, 20.05.2017 r.
Najlepsi na mazowszu! Gratulacje!!!
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne