« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 25 maja 2017 r., imieniny Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Skrzynka skarg: nieprzejezdne drogi w Rzekuniu (aktualizacja)

Fot. czytelnikFot. czytelnikSkrzynka skarg, pochwał i pomysłów:
Ulice Piękna, Radosna i Baśniowa, znajdujące się w centrum Rzekunia, są w opłakanym stanie. W okresie przedświątecznym, gdy temperatura była powyżej zera, drogi w niektórych miejscach były całkowicie nieprzejezdne.

Teraz gdy temperatura spadła poniżej zera, powstały tak głębokie koleiny, że przejazd osobowym samochodem był i jest niemożliwy. Ten stan rzeczy bardzo utrudnia codzienne funkcjonowanie mieszkańców, a także firm usługowych. Informuję również, że osoby odpowiedzialne za stan dróg gminnych bagatelizują sprawę i nie reagują odpowiednio na wielokrotne zgłoszenia na ten temat.

Od redakcji:
Pytanie w tej sprawie wysłaliśmy do Urzędu Gminy w Rzekuniu. Czekamy na odpowiedź.

Aktualizacja:
Po publikacji tekstu otrzymaliśmy pisemną odpowiedź.

Odpowiada Stanisław Godzina, wójt gminy Rzekuń:
Zapewniam czytelnika, że stan dróg na terenie gminy nie jest bagatelizowany. W ciągu ostatnich 6 lat gmina zainwestowała ogromne środki finansowe w poprawę infrastruktury drogowej - ok. 38 mln zł. Mam też świadomość ogromnych potrzeb w tym zakresie. Jeśli chodzi o ul. Piękną i Radosną informuję, że już podpisana umowa na jej budowę i wykonanie nawierzchni asfaltowej, a zatem problem zostanie rozwiązany. Podobna sytuacja jest też z ulicami Miłą i Jana Pawła II. Ul. ks. Skłodowskiego została już wykonana. Jeśli chodzi o ul. Baśniową jest to nowo powstała droga wewnętrzna, w której zakończono budowę kanalizacji. Po robotach ziemnych występują pewne utrudnienia. Nadmienić jednak trzeba, że następujący radni: E. Gryczka, Z. Małkowski, Z. Majewski, R. Pupek, P. Suchta, B. Podolak, A. Smoliński, B. Młodzianowski, Z. Wilkowski, S. Dmochowski na sesji w dniu 29 grudnia br. zdjęli środki na budowę ulic Wierzbowej, Świerkowej, Akacjowej w Tobolicach i drogi w Czarnowiec Kol., przez co narazili gminę na straty ok. 80 tys. zł (kary za zerwanie podpisanych już umów). Zdjęli również wszystkie środki z bieżącego żwirowania dróg. W związku z powyższym w 2017 r. będzie utrudniona bieżąca naprawa dróg.

Wyświetleń: 3721
 
13:35, 11.01.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Mieszkpanka
13:10, 11.01.2017 r.
W Rzekun ! Tam prawie wszystkie uliczki są asfaltową Dzbenin jest w duzzzzo gorszym stanie kolo szkoły to trzeba łyżwy założyć żeby dzieci dojechał do szkoły a uliczki to nawet nie są wszystkie wyzwirowane bo asfalcie to my nawet nie możemy marzyć
Mieszkaniec
13:25, 11.01.2017 r.
To chyba jakaś pomyłka, przecież wójt twierdzi że wszystkie drogi są przejezdne. Tak jest jak się wybiera wójta z innej gminy, on po błocie nie jeździ.
do mieszkaniec
13:54, 11.01.2017 r.
co ma do tego ze wójt jest z innej gminy hehe polewa znów , sam jestem z rzk i tu jest wieczny problem ze wszystkim
Mieszkaniec
14:03, 11.01.2017 r.
....
ZZ
14:07, 11.01.2017 r.
Macie ludzie problemy. To sa ulice gruntowe na nowym osiedlu. 10 lat temu bylo tam pole. Kazda z tych ulic ma po 100 m.
Jarek Polskę zbaw
14:10, 11.01.2017 r.
a co z drogami w Tobolicach? Podobno coś tam mocno rozrabiają znowu radni?
kiedy w końcu ludzie którzy pracują za Nasze pieniądze będą robić to co do Nich należy?
ja żądam
14:23, 11.01.2017 r.
Ha ha mieszczuchy. Ja musiałem swoją drogę sam utwardzać, bo gmina mnie miała w nosie (albo głębiej) a teraz się sprowadzi jeden z drugim i od razu asfalt im pod furtkę podprowadzić.
Przyłączo tereny przemysłowe do Oki to Wam zrobią drogi ha ha
Alex
14:37, 11.01.2017 r.
Panie wojcie na BIP gm. Rzekuń jest oświadczenie Rady Gminy Rzekuń wzywając wojta do zaprzestania zawierania zobowiązań nie mając uchwalonego budżetu.Żałosne to z pana strony.Cały czas czekam nawypowiedz ile gmina straci w związku z aneksja i jaką jest Pana rola ?Co Pan zrobił w tej sprawie poza wysłaniem dwóch esm-ów?Czy wogole zamierza Pan podjąć jakieś zdecydowane działania? Czy dalej jest Pan Wójt w przyjacielskich stosunkach z Panem Prezydentem Miasta O-ka?
dojna zmiana
15:35, 11.01.2017 r.
Haha oczywiście szanowny pan wójt próbuje zrzucić winę na nieprzychylnych radnych :) Mam nadzieję, że to ostatnia jego kadencja na jakimkolwiek stanowisku.
haha
16:02, 11.01.2017 r.
Brawo radni ,odwdzieczymy się za to w wyborach 😠😈😱
Alex
16:03, 11.01.2017 r.
Moi drodzy wojt wprowadza w błąd,chyba celowo albo brak kompetencji.Na stronie BIP Gminy Rzekuń uchwała budżetowa na bieżącym utrzymaniu dróg kwota 231tys.złotych.No ręce i spodnie opadają...to ja mam wojtowi mówić gdzie pieniędzy szukać.HaHaHa...
Alex
16:25, 11.01.2017 r.
Gdyby mieli Państwo problemy ze znalezieniem wskazanej kwoty podpowiadam uchwała budżetowa uzasadnienie do uchwały
dzial2800 paragraf4300 bieżące utrzymanie dróg punk1 kwota nie231tys.zł.jak przez pomyłkę napisałem a kwota281tys.zł.
Panie wojcie Pan naprawdę nie wiedział???!!!!!Przewodniczący komisji budżetu powinien podzielić wojta bo on nie wie co ma w budzecie...
Alex
16:27, 11.01.2017 r.
Miało być podszkolic
16:30, 11.01.2017 r.
Panie wójcie,z pańskiej odpowiedzi,wnioskuję że nie do końca zrozumiał pan opisany,problem .....to dobrze że w przyszłości będzie,nawierzchnia bitumiczna...Ale problem jest dziś,i teraz...Jak opisał czytelnik ...,cyt.podczas temperatur dodatnich,w związku z korzystania z rozgrzebanych,drug utworzyły się,kolejny głębokie jak,pańska nie wiedza...proszę spróbować pokonać,te odcinki swoim autem,być może dotrze to do,pana w czym jest problem....puki co,to mydlenie oczu,że będzie asfal...ITD...pozdrawiam
daner
16:32, 11.01.2017 r.
Jak się nie podoba w Rzekuniu to napiszcie petycję o przyłączenie do Ostrołęki :wink:
Mieszkanka
17:05, 11.01.2017 r.
Panie Wojcie, ul. Basniowa w MPZT miejscowości Rzekuń oznaczona jest jako KD, czyli tereny dróg publicznych gminnych a Pan mówi, że jest to nowo powstała droga wewnetrzna.
skarżypyta
17:38, 11.01.2017 r.
Panie Wójcie! Nie potrafi Pan współpracować z Radą Gminy. Przecież" większość rządzi " tak pan tłumaczył zawsze radnym z mniejszości! To teraz Pan jest w mniejszości a za chwilę zostanie Pan sam!!!
prawda
17:43, 11.01.2017 r.
Tobolice nic nie dostaną bo mają radnego z Drwęczy i to największego wichrzyciela w gminie. Zamiast współpracować z większością dla dobra mieszkańców, to musi klepać po plecach wójta bo córka w przedszkolu pracuje. Niestety, tak to wygląda.
wiem
17:44, 11.01.2017 r.
Dlaczego pan wprowadza w błąd i skłóca ludzi? Panie wójcie, wstyd.
Odpowiada pan nie na temat.
Pytano o inne ulice a pan odpowiada, ze radni zdjęli wszystkie środki z bieżącego utrzymania dróg na 2017 r. To nie jest prawdą, że radni zdjęli jak ktoś wyżej napisał.
Ludzie potrafią czytać i widzą jak pan kłamie.
Wymienił pan po nazwisku przewodniczącego i radnych z klubu - właśnie ci ludzie dbają o dobro mieszkańców, mówią prawdę, ograniczają pana prywatę.
Wójt mówi jak mu pasuje - raz, że chce współpracy , a z drugiej strony pomawia tych radnych niesłusznie.
To wójt utrudnia pracę radnym, pisano już o tym wielokrotnie.
Ci radni to świadomi ludzie, mieszkańcy będą im dziękować, już dziękują, za właściwą pracę.

Koniec fałszu i obłudy w pana wykonaniu.
Widać, że drogi zaniedbane, nieposypane, niebezpiecznie jeżdzić i to jest wina wójta. Proszę na radnych nie zwalać.Wójt dba o siebie.
I jeszcze jedno: jak się nie ma kasy to się umów nie podpisuje. Strat przez wójta mamy dużo.
c.d.
17:48, 11.01.2017 r.
A jak nam jeszcze przyjaciel wójta z Ostrołęki najlepszą część gminy zabierze, to takie drogi będą normą.

Ps. Pan Wójt manipuluje faktami, utrudnia radzie gminy działalność pozbawiając pomocy prawnej i merytorycznej. Zagrania pracownikom gminy rozmawiać z radnymi. Nie wyraża zgody by Skarbnik uczestniczył w komisji budżetowej.
Myślę, że jak na warunki w jakich przyszło pracować radnym to działają znakomicie.
Skarga do Wojewody
18:25, 11.01.2017 r.
Szanowni radni z Klubu - napiszcie skargę na wójta do wojewody.
Cóż z tego, że chcecie rozmawiać, tłumaczycie wójtowi, chcecie porozumienia i działania w zgodzie.
Ten człowiek co innego mówi a co innego robi. Manipuluje informacją, wprowadza w błąd, zabrania pani skarbnik uczestnictwa i udzielania Wam informacji, zabrania pani do spraw obsługi rady - przygotowania dokumentów na sesje na prośbę przewodniczącego - toż to jest oczywiste działanie na szkodę mieszkańców.
Wykrętne i nie na temat odpowiedzi świadczą o lekceważeniu ludzi.

Jak można siedzieć z radnymi na komisji i nic im nie mówić o planowanych zmianach w budżecie a następnego dnia na sesji wnosić swoje zmiany autopoprawką. Ewidentnie chodzi o to, żeby radnych zaskoczyć, żeby nie wiedzieli co, gdzie, dlaczego, a może się pomylą - to będzie wina radnych. Wstyd wójcie.
Radni z Klubu wraz z Przewodniczącym Rady - radzą sobie świetnie. To naprawdę rozumni ludzie.

Uważam, że skarga jest już koniecznością. Tak nie może trwać dłużej.
Niech wojewoda wie, jak się rządzi w gminie Rzekuń.
.
Wojcioooor
19:15, 11.01.2017 r.
Wojcio manipuluje
Łoś
20:29, 11.01.2017 r.
Radni manipulują. Wójt ok.Do roboty nieroby.Każdy wójt wam smierdzi ,a sami radni normalnie swięci. Przy wyborach trzeba im podziękować.
Wojtowi
20:33, 11.01.2017 r.
Wójtowi podziekujemy za pracę. Leń.
Jacek Kowalczyk do losa
20:38, 11.01.2017 r.
Możesz podac jakieś fakty manipulacji bardzo mie to interesuje jeżeli tego nie zrobisz to zwyczajnie pomawiasz radnych
Rzekunianka
20:39, 11.01.2017 r.
Pobuduje się jeden z drugim na niedawnym kartoflisku, na polu co to kupił za grosze ale zaraz chce mieć autostradę do bramy.
ledwo
21:07, 11.01.2017 r.
ledwo pole zarosło a juz im wójt kanaliacje zrobil........było nie robić to by było twardo
i asfalt natychmiast

po wykopach musi sie uleżeć

w glowach coś sie im poprzewracało
Aktuwiaci
21:14, 11.01.2017 r.
Poziom komentarzy świadczy o tym że do komputera zasiadł wojt lub jego swita. Dalej chwalcie tego Pana wójta bo już tylko dwa lata zostały. A potem będzie wstyd!!!!

Czy już sprawdziliscie ile zapłacił za przegrane sprawy w sądach?
Czy jeszcze jeździ do prezydenta?

Rzekuń już sprzedany ?
Rzekuniak
21:22, 11.01.2017 r.
Pracuje w samorządzie i winę za sytuacje opisaną w skardze ponosi wójt, to on powinien zlecić żwirowanie czy równanie, a jak brak środków to wtedy powinien się zwrócić do rady. Po co pan odbija piłeczkę jak to jest pana wina przecież ta droga nie zepsuła się w 2017 roku tylko u ubiegłym jak środki były bo żwirowano inne ulice poprostu nie dopilnował pan, ale najlepiej napisać to nie ja. Trzeba było jeszcze napisać, że to wina mrozu bo on zagroził ziemię :-D
Obserwator
21:22, 11.01.2017 r.
Ale w pola do swoich działek to pewnie droga dobra? Pieniądze na to są?
... na gorącym uczynku
23:52, 11.01.2017 r.
Wójt powiedział publicznie w powyższej odpowiedzi, że radni (wymienił z nazwiska dziesięć osób) cyt.:"...Zdjęli również wszystkie środki z bieżącego żwirowania dróg.W związku z powyższym w 2017 r. będzie utrudniona bieżąca naprawa dróg".

Jasno powiedział, prawda? - radni zdjęli wszystkie środki .....
a jednocześnie

Ogłosił przetarg z dnia 11.01.2017 r. Ogłoszenie o zamówieniu - usługi
Bieżące utrzymanie dróg gminnych na terenie gminy Rzekuń - na 2017 r
Ogłoszenie nr 6067 - 2017 z dn.2017-01-11. Zamówił w tym 3600 m 3 mieszanki żwirowej. . . - proszę przeczytać na str. gminy

I co, wójcie? Kłamstwo paskudne. Pomówił pan radnych. Radni w budżecie przeznaczyli środki na bieżące utrzymanie dróg. a pan kłamie mieszkańców.
W budżecie: rozdz.60016 Drogi publiczne gminne, par. 4300 - bieżące utrzymanie dróg - 281.000,- . Pan to wie. jest to CELOWE WPROWADZANIE W BŁĄD.

Uważam, że wszystkich tych radnych, których pan wymienił z nazwiska publicznie pomówił pan.
i naraził na utratę zaufania publicznego. Powinien pan sprostować swoją wypowiedż i przeprosić te osoby publicznie jak najszybciej. Mieszkańców też.

Wnioski chyba oczywiste.
To Ci wymienieni Radni pracują na rzecz mieszkańców. Wstyd wójcie Podobnych przykładów jest dużo.
Do wyżej
06:57, 12.01.2017 r.
Popieram w pelnej rozciągłości
...
07:21, 12.01.2017 r.
Czyli nagonka na radnych.To klamczuch jeden
a
15:43, 12.01.2017 r.
Przy każdej okazji nagonka na radnych. Stasiek , a nie zdjęli ci przypadkiem środków na ROZUM ??? Z pewnością tak. Stary już zużył się na chronicznym knuciu. Zwoje miały zwarcia i tyle. Na drugi środków BRAK.Pustostan we łbie aż huczy w całej gminie.Czarna Mamba bez ciebie polegnie, bo jej nie starczało już w gimnazjum, już wtedy wspomagała się twoim.Nic tylko szpilkami jej tupać zostanie dla dodania sobie autorytetu :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing:
Omg
20:24, 12.01.2017 r.
Z tej czarnej mamby to już się śmieje cały rzekuń. Ludzie mówią że w ogóle nie myśli tylko ślepo co wójt powie robi. Lata za nim tylko i przytakuje.

Współczuję rodzinie tej Pani
I jeszcze
20:28, 12.01.2017 r.
I jeszcze z tego naszego sławnego slawusia zwanego we wsi struś pedziwiatr. Taki sam albo i gorszy od tej Pani wyżej. Wchodzi bez wazeliny. Ponoć już cały urząd miasta i gminy się śmieje z tego Pana. Pączki już pieczesz na wybory ? Jeżeli nie to trzeba zacząć bo będzie dużo trzeba.....
Hah
21:47, 12.01.2017 r.
Sławek już jutro będzie w gminie siedział i relacjonował co zobaczył przez okno i co usłyszał. No strusiu nasz donosicielu leć do twojego Pana. Sławek pseudo unizony podnozek wojta
Mieszkaniec
10:20, 13.01.2017 r.
A co robi nasz radny Kubeł z Nowej Wsi pewnie dalej klepie wójta po plecach, dobrze że wybory już za rok będzie okazja mu podziękować :@
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne