« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 20 sierpnia 2017 r., imieniny Bernarda, Sobiesława, Samuela

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Piknik historyczny z "Czwartakami"

Na placu za halą im. Arkadiusza Gołasia odbędzie się piknik historyczny przygotowany przez rekonstruktorów grup historycznych okresu napoleońskiego. Podczas wydarzenia uczestnicy zapoznają się bliżej z realiami życia ówczesnych żołnierzy i posilą się wojskową strawą.

W czasie trwania pikniku odwiedzający będą mogli poznać życie w obozie wojskowym, wziąć udział w musztrze wojskowej, zapoznać się z zasadami walki w polu oraz z bronią czarnoprochową, zjeść wojskową kaszę lub żurek, a także zaciągnąć się w rekruty. Na odwiedzających czekają też przygotowane przez organizatorów niespodzianki.

Każdego roku wracamy myślami do roku 1831, kiedy to w Ostrołęce i na przedpolach naszego miasta rozegrała się decydująca walka powstania listopadowego. Słynni "Czwartacy" czyli 4 Pułk Piechoty niezwykle wsławił się wówczas, broniąc Ostrołęki pod dowództwem gen. Ludwika Bogusławskiego. Mieszkańcy, dzięki takim spotkaniom, mogą bliżej poznać historię miasta oraz żołnierzy walczących z najeźdźcą.

Piknik odbędzie się w sobotę 20 maja br. w godzinach 10.00-18.00 za halą widowiskowo-sportową przy ul. Traugutta.

Wyświetleń: 1150
 
11:01, 17.05.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Ciekawy
17:48, 18.05.2017 r.
A czemu za halą, a nie przy Klasztorze, gdzie Czwartacy tak dzielnie walczyli lub na Fortach gdzie rozegrała się większa część bitwy?
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne