« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 21 sierpnia 2017 r., imieniny Joanny, Kazimiery, Wiktorii

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

O bezpieczeństwie w internecie w ramach działań "Kręci mnie bezpieczeństwo"

Fot. KMP w OstrołęceFot. KMP w Ostrołęce"Internet - przyjaciel, czy wróg?" - pod takim hasłem odbyło się w komendzie policji szkolenie dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa w sieci. W zajęciach udział wzięła kadra pedagogiczna i psychologiczna z ostrołęckich szkół.

- Spotkanie rozpoczął zastępca komendanta, podkom. Andrzej Dziadak, następnie głos zabrała prowadząca szkolenie Agnieszka Taper z Centrum Profilaktyki Społecznej, która odniosła się do szerokiego spektrum zagadnień związanych z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w internecie. Prowadząca spotkanie podczas swojego wystąpienia wskazała także na sposoby pracy z dziećmi i młodzieżą, aby zapobiec negatywnym zjawiskom na które mogą być narażeni najmłodsi - relacjonuje mł. asp. Tomasz Żerański,rzecznik prasowy ostrołęckiej policji.

Prelegentka przedstawiła także możliwości reagowania na niepokojące zjawiska w sieci oraz tematy związane z aktywnością najmłodszych na portalach społecznościowych oraz ochroną ich prywatności w wirtualnym świecie. Poruszone zostały także zagadnienia dotyczące szeroko rozumianej cyberprzemocy, niebezpieczeństw wynikających z niektórych gier sieciowych oraz problemów, które mogą się pojawić w wyniku nadmiernego korzystania z tego typu gier.

- Korzystając z okazji, przypominamy rodzicom, że mają także duży wpływ na powyższe zagrożenia. Z uwagi na ilość spędzanego wolnego czasu, to właśnie na rodzicach spoczywa szczególna odpowiedzialność w zakresie bezpieczeństwa w internecie, np. poprzez zainteresowanie się tym, co ich dziecko robi w wirtualnym świecie i ile spędza tam czasu. To bardzo ważne, aby wyznaczać dziecku czas spędzony przed komputerem, aby świat wirtualny nie pomylił mu się ze światem realnym - zaznacza rzecznik.

Wyświetleń: 357
 
12:09, 19.05.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Brak komentarzy!

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne