« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 20 sierpnia 2017 r., imieniny Bernarda, Sobiesława, Samuela

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Nowoczesny patriotyzm według uczniów II LO (wideo)

Fot. kadr z filmuFot. kadr z filmuUczniowie klasy 1F II LO w Ostrołęce biorą udział w konkursie pt. "Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu". W ramach projektu młodzież zrealizowała trzy filmy. Nagrania zawierają wywiad z Jackiem Karczewskim, zajęcia w PM nr 16 oraz wręczenie kwiatka starszej pani.

Pierwszym zadaniem, jakie wykonali uczniowie III LO w ramach konkursu była rozmowa z Jackiem Karczewskim, p.o. dyrektora Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce. Szef muzeum przybliżył młodzieży termin patriotyzmu.

- Osobiście nie jestem zwolennikiem terminu nowoczesny patriotyzm, który w ostatnim czasie funkcjonuje. Mówiąc o patriotyzmie mówimy o umiłowaniu ojczyzny, narodu, mówimy o szacunku dla tradycji, naszej historii. Mówimy też o szacunku dla ludzi, którzy budowali przez wieki naszą tożsamość narodową, nasze więzy kulturowe, coś co tak naprawdę dziś nas łączy i spaja - powiedział Jacek Karczewski.

Drugą czynnością - bardzo sympatyczną - było wręczenie starszej pani kwiatka. Niespodziewany prezent wywołał na twarzy kobiety uśmiech.

Ostatnie zadanie to poprowadzenie zajęć na temat patriotyzmu z dziećmi w Przedszkolu Miejskim nr 16. Licealiści rozmawiali z maluchami m.in. o symbolach narodowych. Udowodnili też najmłodszym, że bycie patriotą wcale nie jest takie trudne.

"Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu" to przedsięwzięcie realizowane od 2012 roku przez Klub Ja­gielloński.

Wyświetleń: 798
 
13:25, 18.05.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

d
17:01, 19.05.2017 r.
Wow!
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne