« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 20 sierpnia 2017 r., imieniny Bernarda, Sobiesława, Samuela

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Noc muzeów w Ostrołęce pod znakiem komiksów

Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce zaprasza na Noc Muzeów 2017. Tegoroczne wydarzenie upłynie pod znakiem komiksu i odbędzie się pod hasłem "Trach! Bach! Komiksu czas!". Muzealna noc przyciąga z roku na rok coraz większą liczbę mieszkańców.

Motyw komiksu jest nawiązaniem do wystawy czasowej pt. "Kajko i Kokosz - komiksowa archeologia" prezentowanej do końca czerwca w Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce. Dla naszych gości, jak co roku, organizatorzy przygotowali wiele atrakcji.

Noc muzeów to impreza kulturalna odbywająca się w wielu miejscach na świecie. Polega ona na udostępnianiu dla zwiedzających muzeów, galerii oraz innych instytucji kultury, w wybranym dniu, w godzinach nocnych. Organizatorzy przygotowują wówczas wiele atrakcji niedostępnych na co dzień, a także organizują koncerty czy poczęstunek.

W programie:
18.00 - otwarcie imprezy i prelekcja "Jak Kajtek i Koko zostali rycerzami Jedi" - prowadzenie Łamignat i Kapral z bloga "Na plasterki".
20.00 - koncert standardów jazzowych w wykonaniu kwartetu MC-SQUARE Mateusza Cwalińskiego.
Przez cały czas trwania imprezy:
- zagadkowe zwiedzanie wystaw: "Kajko i Kokosz - komiksowa archeologia" oraz "Ostrołęka i Kurpie. Między wątkiem historii a osnową życia",
- pokazy tańców średniowiecznych,
- mobilne planetarium - "Kosmiczna podróż z Kajkiem i Kokoszem",
- pracownia rysowania komiksu prowadzona przez Monikę Janowską,
- warsztaty ceramiczne - Pracownia Kreatywności "Cacko",
- warsztaty wikliniarskie.
- kram z miodami.

- Na dziedzińcu muzeum - Klubo-Gospoda, w której królować będą smakołyki przygotowane przez załogę z Zespołu Szkół Zawodowych nr 4 w Ostrołęce. Skosztujemy tam ulubionych potraw mieszkańców Mirmiłowa. Dodatkową atrakcją, którą przygotowaliśmy dla Państwa będzie Nocna droga do Mirmiłowa - trasa obfitująca w zadania i zagadki - składająca się z następujących punktów: Cafe Fusy - Escape Room - Galeria Ostrołęka - Mówiący Kij - Muzeum Kultury Kurpiowskiej - informuje muzeum.

Wstęp jest płatny symbolicznie - 1 zł od osoby.

Noc muzeów odbędzie się w nocy z 20 na 21 maja 2017 r. Początek od godz. 18.00 do 1.00 w budynku muzeum przy placu gen. J. Bema 8.

Wyświetleń: 2022
 
10:35, 16.05.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Brak komentarzy!

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne