« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 21 sierpnia 2017 r., imieniny Joanny, Kazimiery, Wiktorii

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Komiksowa Noc Muzeów (zdjęcia, wideo)

Pomimo trwającej w sobotę dużej masowej imprezy na stadionie przy ul. Witosa nie brakowało chętnych do udziału w Nocy Muzeów, która w ostrołęckiej placówce upłynęła pod znakiem komiksu. Hasłem tegorocznej edycji było "Trach! Bach! Komiksu czas!".

Motyw komiksu jest nawiązaniem do wystawy czasowej pt. "Kajko i Kokosz - komiksowa archeologia" prezentowanej do końca czerwca w Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce.

Noc Muzeów to impreza kulturalna odbywająca się w wielu miejscach na świecie. Polega ona na całkowicie bezpłatnym lub za symboliczną opłatę udostępnianiu dla zwiedzających muzeów, galerii oraz innych instytucji kultury, w wybranym dniu, w godzinach nocnych. Organizatorzy przygotowują wówczas wiele atrakcji niedostępnych na co dzień, a także organizują koncerty czy poczęstunek.

W programie Nocy Muzeów w Ostrołęce znalazły się m.in. koncert standardów jazzowych, zagadkowe zwiedzanie wystaw, pokazy tańców średniowiecznych, mobilne planetarium, pracownia rysowania komiksu prowadzona przez Monikę Janowską, warsztaty ceramiczne i wikliniarskie.

Zobacz zdjęcia:
Noc Muzeów w Ostrołęce (20.05.2017)

Wyświetleń: 669
 
09:48, 21.05.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

wąsacz
14:01, 21.05.2017 r.
A co przygotowało oczko w głowie władz miasta Muzeum Żołnierzy Wyklętych :wassat:
123
20:33, 22.05.2017 r.
Szkoda, że nie mogłam być z dziećmi.
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama





Najbardziej poczytne