« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 21 sierpnia 2017 r., imieniny Joanny, Kazimiery, Wiktorii

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Daniel Obajtek: wybudujemy elektrownię, ale też dołożymy do mostu i ulic (zdjęcia, wideo)

Daniel Obajtek spotkał się z ostrołęckimi samorządowcami oraz przedstawicielami Grupy Energa. Prezes Energa S.A. zapewnił, że budowa nowej elektrowni nie jest zagrożeniem dla istniejących miejsc pracy. Dodał też, że oprócz budowy bloku C, firma dołoży do remontu mostu i budowy dróg.

Podczas wizyty w Ostrołęce prezes Energi zapowiedział wiele inwestycji i zmian w strukturze organizacyjnej firmy. Padły też istotne dla naszego miasta deklaracje związane nie tylko z budową nowego bloku elektrowni, ale też wsparciem miasta w remoncie mostu czy modernizacji dróg, m.in ulicy Krańcowej, na którą już przeznaczono 4 mln zł.

- Jeżeli będziemy tu inwestować, to także chcemy współpracować z miastem. Jest potrzeba dostosowania infrastruktury do całego procesu inwestycyjnego. Prowadzimy też rozmowy w sprawie dofinansowania mostu, bo te problemy zgłaszał m.in. prezydent, ale też w sprawie ronda i pozostałej infrastruktury drogowej - mówił Daniel Obajtek.

Jak poinformował prezes, proces inwestycyjny ruszy pełną parą na jesieni 2018 roku i jak zaznaczył, nie sądzi, aby mógł on być zagrożony. Firma już pracuje nad wyłonieniem głównego realizatora zadania.

- Przetarg na głównego wykonawcę był dwustopniowy. W pierwszej fazie wyłoniono pięć firm, teraz z tych podmiotów zostanie wyłoniona firma docelowa, która poprowadzi tę inwestycję. Myślimy, że prace rozpoczną się jesienią i do tego będzie nam potrzebna infrastruktura, które też będzie dofinansowana - dodał.

Jak wspomniał Daniel Obajtek, Energa ma w planach wspieranie miasta także w innych obszarach, m.in. kulturalnych oraz podjęcie współpracy np. z placówkami oświatowymi i inwestowanie w tzw. kapitał społeczny. Z inicjatywy władz miasta od września w Ostrołęce ma powstać klasa o profilu elektroenergetycznym w ZSZ nr 3. Energa zapowiedziała, że będzie ją wspierać organizując m.in. staże, stypendia i pomoce naukowe.

Nie bez znaczenia dla miasta jest też fakt, że firma nadal inwestuje w blok B elektrowni i pracuje nad jego modernizacją. Daniel Obajtek odniósł się także do zapowiadanych zmian w strukturze Grupy Energa i potrzeby przeorganizowania etatów kierowniczych, aby wzmocnić realną siłę firmy i podnieść jej kompetencje energetyczne. Jak zapowiedziano, firma ma zamiar zrezygnować ze sponsorowania dużych klubów sportowych, a skierować finansowanie na dzieci i młodzież, aby to im dać szansę na rozwój.

Z punktu widzenia mieszkańców to niezwykle ważne deklaracje, które wiążą się z istotnymi dla miasta zmianami, ale też szansami na rozwój. Chociaż w wielu tematach nie padły konkretne kwoty czy daty, to obie strony - zarówno firma Energa, jak i władze miasta - są optymistycznie nastawione co do realizacji wszystkich planów inwestycyjnych.

Konferencja prasowa Daniela Obajtka, prezesa Energa SA odbyła się 18 maja br. w Urzędzie Miasta w Ostrołęce.

Zobacz zdjęcia:
Konferencja Energi S.A. z udziałem Daniela Obajtka (18.05.2017)

Wyświetleń: 6598
 
10:02, 19.05.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Ka
08:05, 19.05.2017 r.
W ZS nr 3 raczej nie powstanie. Co najwyzej w ZSZ nr 3 choc wydaje mi sie ze taka klasa powinna powstac w ZSZ nr 1 ewentualnie ZSZ 2.
Rebeliant Remek
08:11, 19.05.2017 r.
Trele morele, morele trele, buuuuuuuuchachacha i cha. Arus już kiedyś budował lotnisko, choć ja cały czas mam nadzieję na kosmodrom 😅

Gotówka już jest? Może choć szansa na kredyt? Żal słuchać takich głupot. Czuć, że za rok wybory😇

Ciemny lud to kupi, a po wyborach się okaże, że jednak manna z nieba nie spada. Jak można tak kłamać!
kaktus
08:22, 19.05.2017 r.
Cyt.:
"Daniela Obajtka cała Polska poznała podczas kampanii wyborczej w 2011 roku. Wtedy w PiS dostał pseudonim: Daniel "Wszystko Mogę". Jego pomoc poszkodowanym przez wichurę stała się dla PiS symbolem sprawności ich samorządowca - wówczas wójta Pcimia- i dowodem na niemoc ówczesnego rządu. Od tego czasu Obajtek piął się coraz wyżej. W końcu 2 marca 2017 roku został prezesem zarządu Energi S.A. - państwowego potentata energetycznego, który dostarcza prąd do domów na jednej czwartej terytorium Polski.
Wybór obciążony wadą? Jednak jego wybór na stanowisko prezesa tej ważnej spółki może być obciążony poważną wadą. Zgodnie z regulaminem konkursu, kandydaci na funkcję członków zarządu mieli złożyć oświadczenie o tym, że nie toczy się wobec nich postępowanie karne zarówno przygotowawcze, jak i sądowe, jak również jakiekolwiek postępowanie w przedmiocie ograniczenia lub zakazu zajmowania stanowisk w organach spółek prawa handlowego. Tymczasem, kiedy ogłoszono konkurs, prokuratura już od czterech lat prowadziła sprawę, w której Obajtek jest osobą podejrzaną o oszustwo. Nie wiemy, jaka jest dokładna treść złożonego przez nowego prezesa oświadczenia, bo Energa odmówiła nam jego udostępnienia, twierdząc, że nie podlega ono przepisom o dostępie do informacji publicznej. - To sąd może, a może nawet powinien ocenić to, czy doszło do ważnego wyboru członka zarządu - podkreśla Krzysztof Rąpała, prawnik, ekspert ds. spółek prawa handlowego.
W 2013 roku prokuratura w Ostrowie Wielkopolskim postawiła Danielowi Obajtkowi zarzut przyjęcia łapówki, a po paru miesiącach także zarzut oszustwa. W latach 2004-2005 Obajtek miał w porozumieniu z innymi osobami wyłudzać pieniądze z firmy Elektroplast, w której był dyrektorem. Sprawa trafiła do sądu, jednak środowisko polityczne Prawa i Sprawiedliwości nie dawało wiary oskarżeniom. Na dowód zaufania Beata Szydło fotografowała się z wójtem podczas ostatniej kampanii wyborczej."

Dobra zmiana...
Asd
08:53, 19.05.2017 r.
Hahahahahaha dobre
Czytelnik
09:12, 19.05.2017 r.
I po cóż TYLE zdjęć? Na każdym te sam osoby...
Karol
09:13, 19.05.2017 r.
w Koszalinie też obiecywali wojewodzctwo i co? d..pa :angry:
Elektrownia B
10:22, 19.05.2017 r.
Od kidy Energa modernizuje blok B w Ostrolece to są nasze pieniądze a nie Energi
...
10:48, 19.05.2017 r.
Ja pamiętam jak jakiś Pan obiecywał że jak na niego zagłosujemy to nie będzie się upierał przy budowie muzeum wyklętych....
... głosy dostał, wybory wygrał i .... powstaje muzeum żołnierzy ...

no nie mogę sobie przypomnieć kto to był.... hmmm

ktoś kto nie dotrzymuje słowa to człowiek bez honoru tym bardziej gdy w momencie składania obietnicy wie że jej nie dotrzyma!
kaktus
10:54, 19.05.2017 r.
Elektrownia B, prawdopodobnie od momentu, w którym jej prezesem został Pancio, z bardzo poważnymi, prokuratorskimi zarzutami, uwierzytelnionymi zeznaniami świadków, którzy przyznali się do winy, a którzy, wg ich zeznań, robili przekręty wspólnie z Panem Obajtkiem.

Ale, być może ziobrokuratura, teraz te zarzuty wycofa, tak ja wycofała je w stosunku do jednej powalonej nacjonalistki, która nawoływała do nienawiści ze względów narodowościowych, za co w Polsce jest paragraf.
kaktus
10:57, 19.05.2017 r.
W sprawie tej "poj eb ki", wypowiadała się wczoraj niedorzecznik ziobrokuratury i na pytanie, czy pamięta podobną sprawę, kiedy to, prokuratura wycofuje z sądu, gotowy akt oskarżenia, stwierdziła, że to pierwszy taki przypadek, o którym słyszała - można? można!
tu kokoszka dziobała ;)
10:58, 19.05.2017 r.
:laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing:
dobre, dobre
wybory samorządowe niedługo, kampanię wyborczą czas zacząć :laughing:
poszperajcie informacji w necie o Danielu Obajtku, niezły gagatek z niego :tongue:

aha, jeżeli spółka-matka inwestuje w swoje dziecię to nadal są to pieniądze spółki a nie miasta, w którym znajduje się spółka-dziecię

tak, tak, wierzcie tym gadającym głowom i jedynie prawym mediom, a wyjdziecie na tym z ręką w szambie :laughing: najgorsze jest to, że cała reszta również... no ale po nich choćby potop :crying:
kaktus
11:01, 19.05.2017 r.
tu kokoszka..., nie trzeba w netcie, masz to w moim wpisie z 10:22 - "jam to, nie chwaląc się uczynił" ;)
Zwykły mieszkaniec
11:01, 19.05.2017 r.
Tak was bolą peowsko-sldowscy komentarorzy kaktusyi remki deklaracje wsparcia dla miasta? Tak cierpicie biedacy, że przebudują most, rondo i Krańcową? Tak się wam korytko usuwa, płaczcie dalej:)) A ja się cieszę!
kaktus
11:06, 19.05.2017 r.
Zwykły, a nie żal Ci zdrowia swojego, swoich bliskich i współmieszkańców miasta, ile jest ono dla Ciebie warte, na ile je wyceniasz, za ile judaszowych srebrników, jesteś w stanie je sprzedać???
kaktus
11:08, 19.05.2017 r.
A, może wystarczy Ci miska szoczewicy?
Bo to jest tak ...................
11:11, 19.05.2017 r.
Propaganda PIS - owska . nie wierzę im ............ Wybory samorządowe niedługo .................................. :laughing:
Anka PiSanka
11:14, 19.05.2017 r.
Dzień dobry Państwu!

Od pewnego czasu żyję w innej rzeczywistości. Czuję, że rząd p. Beaty Szydło jest moim rządem i zapewne rządem większości z nas. Po niesławnej pamięci rządach POlszewii, czuje się jakbym wyszła z szamba, na pachnącą milionami wonnych ziół łąkę... Oby dobry Bóg błogosławił Pani Szydło, Jej rządowi i prezydentowi Andrzejowi Dudzie.

Kochani!

Jeszcze tylko kilka dłuższych chwil, a wyłączę laptopa, pozamykam szufladki w biurku, nałożę lekki wiosenny płaszczyk na ramiona, a na głowę moherowy berecik, przekręcę od zewnątrz kluczyk w drzwiach gabinetu i... niech żyje wolność, wolność i swoboda, niech żyje zabawa i dziewczyna młoda...

Cieszę się, że już tuż tuż, jest błogosławiony czas łykendu, czas beztroskiej zabawy, czas miłego, twórczego wypoczynku po całotygodniowej żmudnej, ciężkiej, znojnej pracy. Ten łykend szczególnie mnie cieszy, gdyż ostatni tydzień miałam szczególnie pracowity i brzemienny w wydarzenia, narady, spotkania, konferencje... Przerzuciłam tysiące nikomu niepotrzebnych dokumentów, papierów, sprawozdań, opracowań, i innych srelków, dpuerelów... Należy mi się solidny wypoczynek, czego i wam, moi kochani Przyjaciele życzę...

Pa... Buziaki
Kiepura
11:14, 19.05.2017 r.
Typowa Pis-owska retoryka..cały czas zajączka gonić i nigdy nie złapać bo będzie potrzebny nowy..
Lucjan
11:47, 19.05.2017 r.
Cel jest prosty i adekwatny do jesiennych wyborów. Obietnice w trakcie sezonu ogórkowego będą wprost proporcjonalne do zamiarów na kolejne wybory parlamentarne. Pieniędzy nie ma i nie będzie bo skąd je pozyskają skoro obietnice wyborcze wymagały wzięcia kredytu. PO to złodzieje krotkoterminowi, a PiS to dlugofalowa populistyczna propaganda i gra na zwłokę pod kątem kolejnych wyborów. Terminy sprowadzają się do tego by dać kolejną szansę na puste obietnice.
PILNY APEL
12:04, 19.05.2017 r.
PANIE OBAJTEK - PODPOWIEDZ KOTOWSKIEMU ŻEBY GRUNTOWĄ ULICĘ AKACJOWĄ W MIEŚCIE W XXI w. ZAMIENIŁ NA UTWARDZONĄ BO TO WSTYD MIEĆ NOWĄ ELEKTROWNIĘ I ZAŚCIANEK NA ULICY :crying:
skk
12:17, 19.05.2017 r.
Wyścig-kto więcej obieca.
kaktus
13:09, 19.05.2017 r.
Cyt.:

"Damy ci kwiatek na Święto Kobiet
Czapkę na bakier i Polski obie
Damy ci wódki i bilet do kina
Kace i smutki i dwóje na szynach

Damy przyrzeczeń starych tysiące
I niedorzecznie małe pieniądze
Damy ci bełkot i stracha w polu
A dla małego miejsce w przedszkolu...

Damy ci kwiatek na Święto Kobiet...
Byle do nocy, byle do jutra
Tłucze się w tobie litania smutna
Sen cię otuli jak łaska boska

Polska Madonno, Madonno Polska
Sen ci daruje szminkę francuską
Piersi okryje szkarłatną bluzką
Sen ci daruje nadzieję płonną

Polska Madonno, Polska Madonno"
PiSuardessa
13:37, 19.05.2017 r.
To bajka pisarz czy prezes Energii? Chyba się minął z powolaniem, tomiku dla dzieci powinien wydawać.
@ankapisanka
Wojtus jako plebejczyk zawsze siedziałes w gnoju i do smrodu przywykles, gdy nagle przez 8 lat czules woń perfum draznila ona twe wiesniackie nozdrza i jawila sie jako smród, gdy w 2015 roku wróciłeś wreszcie do swojskiego wychodka znowu możesz się delektować pisowsko-antypolskim smrodkiem.
Jak już kiedyś wspominałem, jeden lubi kawior inny pomyje. Współczuję Ci twej lubosci do pomyj
Rebeliant Remek
13:52, 19.05.2017 r.
Kaktus. Ten wierszyk. Znamy trolli pisowskich. Zaczynam myśleć, że są też gnomy POwskie.

Remek jest bezpartyjny. Możesz tak o sobie powiedzieć?
Edziu
14:21, 19.05.2017 r.
Ostatnio troche szumu sie zrobilo wokol elektrowni, mostu i drog to trzeba troche naobiecywac a ciemny lud to lyka jak pelikan
kaktus
14:31, 19.05.2017 r.
Remek, jak to określiłeś, "wierszyk" nie ma żadnych barw partyjnych, a dotyczy tych, którzy dla zdobycia głosów, są w stanie obiecać każdemu wszystko. Jeśli więc utożsamiasz go z jająkolwiek opcją polityczną, to co ja na to poradzę, biedna wdowa :(
Jeśli pytanie było skierowane do mnie, to nidgy nie należałem, nie należę i należeć nie zamierzam do żadnaj partii politycznej, bo ja żyjęzte parę ładnych lat, nigdy, godna mojej uwagi, nie pojawiła sie na firmamencie polskiej sceny politycznej, jeśli, za mojego życia, taka się pojawi, to nie mówię nie, chociaż moja decyzja będzie poprzedzona wnikliwą analizą, nie tego co obiecuje, ale tego, co jest w syanie zrobić - jak widzisz, poprzeczkę stawiam bardzo wysoko, bo takich partii, nie ma i raczej nie będzie.
Rebeliant Remek
14:38, 19.05.2017 r.
Kaktus. Nie znoszę PiS Wojtka, tudzież grubasa nacjonala. O tępym rumiany lemingu nie wspomnę, ale sadzisz takie babole , że płakać się chce. Nic od siebie nie wnosisz, jedna poprawną opcja. W tym wypadku POwska. Masz prawo, ale zawód spory.
Rebeliant Remek
14:47, 19.05.2017 r.
Już ok. Mam nadzieję, że pisowskie trolle już po orgazmie. Kaktus walcz dalej😇
kaktus
14:50, 19.05.2017 r.
A, na jakiej podstawie, byłeś w stanie to stwierdzić? Nie dalej, jak właśnie dzisiaj, dosyć stanowczo wyraziłem się o byłej premier i jej nuworyskim przydu pasie, Miśku - podaj więc mi jakiekolwiek przesłanki, które pozwalają Ci na takie wnioski - chętnie o tym podyskutuję. Coś mi się widzi, że nie możesz się pogodzić z moją krytuką, którą uważam za, ze wszech miar sluszna.

Sorki za literówki, dziubie ze smartka.
Józef
15:51, 19.05.2017 r.
ile mogą być warte obietnice byłego wójta Pcimia?
kaktus
16:35, 19.05.2017 r.
Jeszcze, tak w kwestii formalnej, to coś, co nazwałeś "wierszykiem", to jest teks piosenki, autorstwa, nieodżałowanej Agnieszki Osieckiej, śpiewanej (piosenki, nie Agnieszki) przez Marylę Rodowicz, która (piosenka, nie Maryla) ukazała się na winylowym, a jakże, albumie, w roku 1987, kiedy to nikt nie myślał, ani o PiSie, a ni o PO, ba, nawet o PC, czy KLD - tak więc nadawanie jej, jakiegokolwiek politycznego znaczenia, w odniesieniu do dzisiejszych czasów, jest po prostu nieuprawnione i krzywdzące dla niej samej (piosenki).

Te odnośniki w nawiasach, popełniłem specjalnie dla niejakiego "do kaktus", żeby mu ułatwić zrozumienie czytanego tekstu, bo bez nich znowu miałby do mnie pretensje.
Ggg
17:43, 19.05.2017 r.
No naprawdę kto w to wierzy ?
skk
17:55, 19.05.2017 r.
Do tepiciela - piszesz co opozycja zrobiła to dobre pytanie ale jeszcze lepsze co Wyście zrobili ? Bo narazie to na gadaniu sie konczy.
PiSuardessa
18:10, 19.05.2017 r.
@tepiciel
Cały czas pracujemy i zbieramy dowody przeciwko wam. Już niedługo na własnej skórze odczuje naszą pracę!
Ee
18:16, 19.05.2017 r.
Tak robi się politykę kosztem społeczeństwa!!!. Złodziejstwo zatwierdzane przez prezesów jest bez podważenia - wystarczą zatwierdzone ich decyzje. I tak w cenie energii suweren zapłaci nie tylko za rzetelne koszty jej wytwarzania ale za mosty, drogi i społeczne potrzeby. Tak kupuje się głosy - kosztem suwerena. Obrzydliwe i nie SPRAWIEDLWE!!!
Termostat
19:28, 19.05.2017 r.
Wybudujemy, dołożymy, zaczniemy jak znajdziemy inwestora strategicznego i tym podobnymi dyrdymałami karmieni jesteśmy od dłuższego czasu. Jak to nieoceniony Jacek Kurski powiedział " Ciemny Lud kupi Wszystko "
rodak
19:49, 19.05.2017 r.
jest tlko maly problem -zaden bank nie chce udzilic kredytu na inwestycje ,z gory skazana na deficytowa i nieekologiczna.Kielbaska przedwyborcza niskich lotow-cos dla ciemnego luda.
eE
19:54, 19.05.2017 r.
Mosty, drogi i społeczne potrzeby wg sprawiedliwego rozliczania mają być finansowane z przychodów miasta a to są podatki! Ale jak miasto jest ogromnie zadłużone, nie ma już co sprzedawać, podatki nie wystarczają na pokrycie ambicji polityków, to trzeba ciągnąć z zakładów. Dlatego na stołeczkach prezesów wsadza się ludzi swojej partii, nawet pomijając kompetencje, czy uczciwość jakiej omawiany PAN Prezes nie ma.Bo ludzie nie partyjni nie mają nic do powiedzenia - gorszy sort.
Ania Pisankaa
19:57, 19.05.2017 r.
Zrobie loda zapraszam buzka pa.
20:32, 19.05.2017 r.
Pytanie z czego...
Rebeliant Remek
04:47, 20.05.2017 r.
Przypomnij mi Arek w którym to roku była mowa o budowie lotniska. To był na pewno czas twojej prezydentury w Ostrołęce czyli pewnie jakieś 20 lat temu. Nie rozumiem dlaczego dziś to pomijasz to raz, dwa, dalej liczę na krzemową dolinę, montownie F16 i kosmodrom. Byłeś już prezydentem, wicemarszałkiem sejmiku, posłem kilku kadencji i jedyne co ci wyszło to wypieki regionalne...na twarzy. Dlaczego teraz,ma być inaczej?

Pełen wiary w obiecanki Arusia, grubasa i niewytrzepAnki. Remek
poler
06:26, 20.05.2017 r.
ciemny lud jak papier...wszystko przyjmie:) szkoda,że nie poświęcono czasu na wyjaśnienie skąd będą pochodziły środki finansowe na zrealizowanie tych bredni
brexit
07:37, 20.05.2017 r.
Rebeliant Remek @ 06:47, 20.05.2017

Jezuuu Ty tak od rana tu siedzisz ?

Jak czytam co tu co niektórzy piszą , to mam nadzieję ,że to zwyczajna manipulacja.
Nie chce mi się wierzyć ,że ludzie uważają iż ktoś im za coś zapłaci , albo im coś zbuduje.Przecież w ostatecznym rozrachunku zawsze zapłacą za to sami.
Fakt ,że nie wszyscy równo , ale zawsze za wszystko płaci ostatnie ogniwo w łańcuchu podatkowym.Gdyby Energa rzeczywiście -na razie to tylko deklaracje- dofinansowywała lokalne inwestycje to to akurat byłoby korzystne dla mieszkańców.
Przecież musieliby doliczyć te wydatki do ceny prądu(ciepła) .Za ten prąd płacą odbiorcy z północno-wschodniej Polski.A inwestycje są realizowane w Ostroęłce.
Więc tak naprawdę to zwyczajni ludzie w znacznej większości spoza Ostołęki będą zmuszeni do finansowania inwestycji w Ostrołęce , nawet o tym nie wiedząc.
Tak samo jest w przypadku tak zwanych inwestycji rządowych.Są finansowane z podatków.Podatki płacą wszyscy a z inwestycji korzystają wybrani.Różnica jest tylko jedna.Znacznie więcej pieniędzy jest marnotrawionych ,które ściągane są w podatkach.

Ależ kosmodrom , montownia F16 i kurpiowskie centrum teleportacji zostały zbudowane.Tylko że są to projekty ściśle tajne ,to i nic dziwnego , że się poseł Czartoryski nie chwali ,bo obowiązuje go tajemnica.
:wink:
do PiSuardessa
08:58, 20.05.2017 r.
A tyKODerski trolu nie POwinienes stac gdzies pod smietnikiem z puszka dla alimenciarza?Tzn tam gdzie zawsze stoisz..I koty straszyc... :laughing: :laughing:
Leszek
09:21, 20.05.2017 r.
A konkretnie kiedy?
10:02, 20.05.2017 r.
Pozdrawiam wszystkich Państwa komentujących i pragnę przypomnieć, że tak kluczowe decyzje jak ta czy budować (praktycznie od nowa, bo w oddaleniu od istniejących) czy nie - nowy w y s o k o s p r a w n y blok energetyczny o mocy około tysiąca Megawatów ( za koszt około 5-ciu miliardów złotych ) - z a p a d a j ą na najwyższym s z c z e b l u zarządzania Krajem. W aktualnych polskich warunkach - decyzję tą podejmie (oczywiście po licznych analizach ) Pan Jarosław Kaczyński, a ogłosi Pani premier. Oczywiście gdy przed upływem kadencji Rządu - w ogóle ktoś ją (decyzję ) podejmie. Bo można pokpiwać z tego że Minister Energii lub wiceminister
- kolejny raz informują o "p o s z u k i w a n i u formuły finansowania...", ale samo
r o z s t r z y g n i ę c i e wcale nie jest łatwe. W okresach zimowych d ł a w i nas
smog. Po kamienny węgiel musimy sięgać coraz g ł ę b i e j, co generuje s t a ł y
wzrost kosztów tego p o d s t a w o w e g o paliwa.
Unia Europejska nie ma zamiaru odstępowania od r e p r e s j i finansowych - za
n i e d o t r z y m y w a n i e wymogów dotyczących zmniejszania e m i s j i gazów
cieplarnianych, a to uderzy po kieszeni zarówno Obywateli, jak i g o s po d a r k ę.
Nie mamy d u d z i e s t u k i l k u miliardów (szczegóły na stronach poświęconych
Energetyce) na realizację Elektrowni Jądrowej, a przecież po uruchomieniu
E.J."Ostrowiec" w Białorusi - pozostaniemy jedynym Krajem bez tej nowoczesnej technologii. I ze względów czysto politycznych byłoby trochę g ł u p a w o, bo przecież budowaliśmy "za komuny" Elektrownię Jądrową "Żarnowiec" , a rząd
postsolidarnościowy (Tadeusza Mazowieckiego) k r ó t k o w z r o c z n i e zamknął
tą budowę. Warto więc wstrzymać się ze wszelkimi dywagacjami na temat "co to
my wybudujemy w Energetyce" , bo można stracić niepotrzebnie wiarygodność.
Z poważaniem Jerzy Brojek z Ostrołęki dnia 20 maja 2017 roku
brexit
10:50, 20.05.2017 r.
Panie Jerzy

Proszę sobie wyobrazić taką sytuację.Nie budujemy nowych bloków energetycznych.
Więc za 5 lat , gdy trzeba będzie wyłączyć bloki wyeksploatowane zabraknie nam około 6 GW.Można oczywiście kupić je z Niemiec.

I teraz pytanie.W ile godzin( minut) przegralibyśmy wojnę z Niemcami gdyby Polska w 1939 była zależna od energii dostarczanej z Niemiec?

Dziś powtórka może się wydawać nieprawdopodobna.Ale prosze sobie przypomnieć kto w 1985 roku przewidywał upadek komunizmu i rozpad imperium sowieckiego już za 6 lat ?A już ne sądzę ,że ktokolwiek wtedy był w stanie przewidzieć ,że za 30 lat będziemy -niestety- członkiem UE ( jeszcze wtedy nie istniała), NATO i ,będziemy świadkami próby wprowadzenia krwawego chaosu w Europie.
Z dużymi szansami na sukces.

Jedyną sensowną opcją jest jak najdalej posunięta niezależność.W tym energetyczna.
Niestety ciężko jest być niezależnym gdy zadłużenie jawne przekroczyło bilion.A ukryte wynosi około 4 bilionów złotych.
Kary jak pan to nazwał trochę inaczej działają i deklaratywnie mają zmniejszać emisję CO2 natomiast cel ukryty i rzeczywisty to ograniczenie rozwoju krajów Środkowo Wschodniej Europy co wraz z utrudnieniem finansowania w energetykę Polska odczuje boleśnie.
11:30, 20.05.2017 r.
do brexit - pozdrawiam i dziękuję za Pańskie głębokie i słuszne refleksje. One mnie
utwierdzają w przekonaniu, że dotąd nie błądziłem. Gdy w osobistej korespondencji "naciskałem" wicepremiera Piechocińskiego - pytaniami o strategiczne zamiary w sprawie Energetyki. Gdy próbuję przypominać, że takowej strategii nie ma n a d a l także Rząd sprawowany przez Prawo i Sprawiedliwość. W odróżnieniu od Pana - ja nie podejrzewam jakichś sił "zewnętrznych", o blokowanie sensownego rozwoju mojego (i Pańskiego) Kraju. Ja po prostu dopatruję się tylko zwykłej ludzkiej n i e u d o l n o ś c i, nawet nie głupoty. Ale w przeszłości, to już g ł u p o t ą było
nieskorzystanie z propozycji Rosji - abyśmy p o d ł ą c z y l i się do budowanego
wtedy podmorskiego gazociągu NORDSTREAM I (ponosząc oczywiście część
kosztów jego budowy). A teraz "k w i l i m y", że Oni (Rosjanie) mogą nas o b e j ś ć
drugim gazociągiem NORDSTREAM II. I zamiast udzielać Rosjanom jakichś trwałych
gwarancji na tranzyt gazu - nerwowo i ś m i e s z n i e protestujemy.
Z poważaniem Jerzy Brojek z Ostrołęki dnia 20 maja 2017 roku
Energetyk
13:02, 20.05.2017 r.
Nie ma co tutaj bić piany. Od dawna wiadomo że nikt na to nie da kasy, bo brak jest zarówno podstaw ekonomicznych jak i technicznych. Dlatego też dziwię się że osoby na takich stanowiskach brną w takie bajki, ale widać takie stanowiska pewnie tego wymagają.
@energetyk
13:52, 20.05.2017 r.
Jeśli rzeczywiście jesteś energetykiem i byłeś na spotkaniu w czwartek to powinieneś wiedzieć jakie są powody budowy tego zakładu
Rebeliant Remek
16:02, 20.05.2017 r.
Tak wychodzi brexit. Z kurami spać, a z rańca prysznic i prasówka😇
Do Jerzy Brojek @
20:10, 21.05.2017 r.
Panie Jerzy! Finansowanie jest proste, nie dotować nierentownych kopalni zyskami z elektrowni. Wstrzymać na jeden rok 500+ (ok. 23 miliardy!!!!!!!!!!!!!!) co pozwoli wybudować ok. 4 bloki energetyczne (1200MGW)planowane do wybudowania w Ostrołęce. Jestem przekonany, że sama budowa 4 bloków (ilość osób zatrudnionych przy budowie,kooperanci itp.) pozwoli wypłacać bezproblemowo 500+ w kolejnych latach.
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne